ajankohtaista

Syksyn iltapurjehdukset, kevään 2020 kurssit ja UIVA 2019

Radin iltapurjehdukset ovat olleet tänä kesänä erityisen suosittuja, joten olemme lisänneet loppukaudelle vielä muutamia iltapurjehduksia. Ilmoittaudu mukaan verkkokaupassamme oheisesta linkistä – vielä on kesää jäljellä: ILTAPURJEHDUKSELLE

Syyskuussa järjestämme lisäksi käytännön pimeänavigointikurssin, josta voit lukea lisää täältä: PIMEÄNAVIGOINTIKURSSI

Kevään 2020 purjehtija- ja saaristopäällikkökurssit on avattu ennakkomyyntiin, tarkemmat ajankohdat löydät verkkokaupastamme: PURJEHDUSKURSSIT 2020

Rad Sails on mukana UIVA -venenäyttelyssä to-su 15.-18.8.2019 Purjehduksenopettajat PORY ry:n osastolla 142. Järjestämme lisäksi avoimia purjehduskokeiluja messuvieraille joka päivä Radin veneillä s/y Hooliganilla ja s/y Sagalla, ilmoittautuminen PORYn osastolla ja lähdöt B-laiturilta paikalta 104.

Tervetuloa messuille moikkaamaan, juttelemaan purjehdusmahdollisuuksista ja vaikkapa kokeilemaan purjehdusta!

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *